Medalie de aur pentru dansatorii din Panciu, la Campionatul European de Dans de la Balatonfüred-Ungaria!

Nicolai Mărăscu: Felicitări! Vă doresc mult succes în competițiile viitoare, noi performanțe și satisfacția de a vă vedea visurile transformate în realitate! Grupul de dans sportiv din Panciu, aparținând Asociației Clubul de Dans Sportiv „Alexander’s Dance” Focșani, a obținut medalia de aur la cea de-a XIV-a ediție Campionatului European de Dans de la Balatonfüred-Ungaria! Anisoara Hortolomei, Maria Lipoveanu, Antonia Momanu, Ana Maria Mocanu, Alessia Doru Rebeca și Ioana Avadani, pregătite de doamna profesor-coregraf Mirela Nica Milea sunt fetele din acest grup care au reprezentat România la această competiție care a reunit la start școli de dans din țări ale Uniunii Europene. Mă bucur că, prin sprijinul financiar acordat deplasării la prestigiosul concurs din țara vecină, Primăria Orașului Panciu a încurajat performanța și a contribuit la crearea condițiilor necesare pentru ca talentul și munca acestor tineri să fie răsplătite la cel mai înalt nivel. Clubul „Alexander’s Dance” Focșani a fost singurul club din România la secțiunea latino caraibean și dans de salon. La această competiție, doamnei Mirela Nica Milea i-a fost acordat Premiul de onoare pe secțiunea latino caraibean. Au mai făcut parte din delegația vrânceană și au obținut rezultate la fel de frumoase: Grup Alexander’s Junior 2 – Medalie de bronz Grup Alexander’s Junior 3 – Medalie de argint Duo Nica Milea Alexandru și Pupaza Lavinia – Medalie de aur la latino caraibean și Premiul special al juriului Duo Nica Milea Alexandru și Pupaza Lavinia la Dans de salon standard – Medalie de aur și Premiul special al juriului. Felicități tuturor! Sunteți un exemplu de excelență, determinare și spirit de echipă, iar această victorie aduce mândrie întregii comunități.