Egal obținut de handbaliștii focșăneni, în amicalul cu Dunărea Călărași

Sursa foto:CSM Focșani/Facebook

În cadrul unui meci de pregătire disputat vineri seară, în Sala Polivalentă, de echipa de handbal a CSM Focșani cu AHC Dunărea Călărași, cele două echipe au terminat la egalitate 22-22, după ce gazdele au intrat la pauză cu un avantaj de 5 goluri 14-9. În minutul 44, gazdele conduceau cu 20-16, iar în minutul 58, conduceau oaspeții cu 22-20. Focșănenii au reușit egalarea din 7 metri, când mai erau doar 3 secunde de joc. În echipa CSM Focșani 2007 au jucat Marocico, Cloșcă – Ragea, Pătru 2, Cozorici, Popa – 1, Miroiu – 4, Țuțu, Hrimiuc – 3, Mocanu – 2, Rață – 2, Nuțu – 2, Marijanac – 2, Eros – 4, Gramatic, Sladic. Astăzi, de la ora 11:30, în Sala Polivalentă, cele două formații vor disputa o nouă partidă de pregătire.