
„Activitatea a avut drept scop cunoașterea drepturilor omului, dar și a obligațiilor pe care le avem în calitate de cetățeni.
Elevii au aflat cu această ocazie căror persoane li se aplică aceste drepturi şi cine garantează respectarea lor, precum și alte informații utile cu privire la drepturile reglementate de lege.
Activitatea s-a desfășurat în colaborare cu reprezentanți ai Centrului de Prevenire, Evaluare și Consiliere Antidrog Vrancea și ai Agenției Naționale Împotriva Traficului de Persoane – Centrul Regional Galați„, au precizat preprezentanții IPJ Vrancea.




