Încă un titlu în palmaresul Mariei Ciubotaru – campioană internațională a României la dublu împreună cu Cara Meșter!

Sursa foto:CSM Focșani 2007

Sportiva CSM Focșani 2007, Maria Daciana Ciubotaru, pregătită de profesorul Firicel Tomai, în pereche cu Cara Meșter, a câștigat proba de dublu a Campionatelor Internaționale ale României, turneu european de categoria a 2-a, care a avut loc la AS Tenis Club București începând cu 16 februarie. Finala de dublu s-a jucat sâmbătă, după ce Maria jucase de la ora 9:00 în semifinala de simplu. Partida a fost câștigată de Maria și Cara cu 6-3, 6-2 în fața perechii favorite numărul 1, Briana Szabo din România/Emma Tothova din Slovacia. În semifinala probei de simplu, Maria fost întrecută de Alexia Mărginean cu 6-0, 6-4, și a terminat Campionatele Internaționale ale României U 14 pe locul 3.