La un pas de victorie! Egal în deplasare cu Foresta Fălticeni

Sursa foto: Facebook/CSM Focșani 2007

Fotbaliștii de la CSM Focșani 2007 au fost foarte aproape de o victorie în weekend, în deplasare, la Foresta Suceava. Oaspeții au deschis corul în minutul 10, pentru ca în minutul 19, tabela de marcaj să arate 2-0 pentru CSM Focșani. Golurile sucevenilor au venit în minutul 58, la o fază încâlcită în careul focșănenilor, când Tîrcă a alunecat și a deviat mingea în autogol și în minutul 88 când a egalat Martin. Între cele două goluri ale Forestei, au șutat periculos la poarta Sucevei Predoiu, de două ori, Mihai și Lupu câte o dată, iar după 2-2, Lăudatu a preluat și a trimis puternic la poarta lui Logofătu care a reușit să respingă cu dificultate. În etapa următoare, CSM Focșani 2007 va sta pentru că adversara programată, CSM Roman, s-a retras din campionat.