La un pas de victorie pentru handbaliștii CSM 2007

Sursa foto:Arhivă
Sursa foto:csmfocsani2007.ro

CSM Focșani 2007 a întâlnit, în Sala Polivalentă, sâmbătă, 20 octombrie, de la ora 18,30, campioana României, Dinamo București. Oaspeții avut un start de joc fulminant și, în primele 20 de minute au luat un avans de nouă goluri: 13-4! A fost perioada din meci care a decis, practic, învingătoarea, pentru că în următoarele 40 de minute din joc scorul a fost egal: 21-21! A existat și o perioadă în care oaspeții s-au distanțat la 12 goluri, 25-13, dar și altele în care gazdele s-a apropiat la șapte goluri, ultima, la 23-30.

CSM 2007 putea reuși un scor mai strâns dacă nu rata de cel puțin șase – șapte ori, inclusiv lovituri de la 7 metri. Era greu să obțină victoria, însă diferența de scor nu a fost și cea din nivelul evoluțiilor celor două formații. Spectatorii au avut parte de un spectacol handbalistic foarte bun și și-au susținut cu dărnicie favoriții care s-au bătut pentru a obține mai mult, au avut determinarea cu care altă dată au câștigat meciuri. În etapa următoare, sâmbătă, 3 noiembrie, CSM Focșani 2007 va juca în deplasare, cu CS HC Buzău 2012.